Ogólnopolska akcja "Narodowego Czytania" w naszej bibliotece

2022-09-28

15 września 2022r. w czytelni biblioteki szkolnej miało miejsce spotkanie z "Balladami i romansami" Adama Mickiewicza w ramach ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". W tym roku cała Polska w tym roku oddawała się lekturze tych właśnie utworów naszego wieszcza, liczących sobie już 200 lat! Było romantycznie, magicznie i nastrojowo, w czym pomogła na pewno nietuzinkowa scenografia.

Szczególne podziękowania należą się naszym Czytającym, którzy oddali ducha epoki oraz klimatycznie wprowadzili nas w wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności.

Na naszej scenie wystąpili nieocenieni: Pani Dyrektor, Pani Pedagog, Pan Krzysiu oraz Natalka, Agatka, Jessika, Nina, Dorotka i Mateusz - dla Was duuuuża buźka!

Dopisała również publiczność, która wsłuchiwała się uważnie w teksty "Świtezianki", "Pani Twardowskiej" i "Powrotu taty" i nie dała się zaskoczyć 'słodkiemu' quizowi wiedzy o "Balladach i romansach" - na wszystkie zadane pytania padły prawidłowe odpowiedzi!

Serce rośnie!

Dziękujemy serdecznie za Waszą aktywną obecność i mamy nadzieję do zobaczenia przy okazji kolejnych inicjatyw bibliotecznych!

Godło Polski Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach