Klasa 6a w Muzeum Ognia i w amerykańskim miasteczku Twinpigs w Żorach

2022-09-26

Dnia 23 września 2022 roku uczniowie klasy 6a zwiedzili Muzeum Ognia w Żorach, gdzie mogli zapoznać się z multimedialną ekspozycją i wzbogacić wiedzę na temat ognia i energii od czasów prehistorii do współczesności. Uczniowie poznali metody walki z ogniem, zasady profilaktyki przeciwpożarowej oraz zapoznali się z historią miasta Żor. Zwiedzając wystawę, mogli samodzielnie zapalić wirtualny znicz olimpijski, ugasić pożar, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i rozwiązać test wiedzy.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na rozrywkę. Uczniowie przenieśli się w czasy Dzikiego Zachodu i w westernowym miasteczku Twinpigs zapoznali się z kulturą, tradycją, historią i obyczajami Indian i Kowbojów oraz spędzili czas na świetnej zabawie.