Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

2022-08-16

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w auli szkolnej wg następującego harmonogramu:

Godzina 8.00 – IIa, IIb, IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IVc, IVd,
Godzina 8.30 – IVa, IVb, Va, Vb, Vc, VIa, VIc, VIIIa, VIIIb

Godzina 9.00 – I a
Godzina 10.00 – I b
Godzina 11.00 – I c

Z uczniem klasy I może przyjść na rozpoczęcie roku jeden rodzic.

1. Pasowanie uczniów klas I oraz zdjęcia klasowe i indywidualne odbędą się 1 września wg wyżej ustalonego harmonogramu.
  2. Uczniowie mogą przynieść do szkoły rogi obfitości jednak ze względu na obostrzenia sanitarne nie będą one wręczane przez dyrektora ani przez wychowawcę.
  3. Dyrektor szkoły informuje, że w tym roku podobnie jak w dwóch poprzednich latach nie odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów klas I. Wszelkie informację będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły. Dodatkowe informacje u wychowawcy – 1 września po pasowaniu.
  4. Podręczniki oraz ćwiczenia do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie otrzymają w szkole. Będą one wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej.
  5. W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas pierwszych są podzieleni na 3 klasy, w tym 1 integracyjna. Listy z przydziałem ucznia do klasy są wywieszone w szkole.
  6. Uczniowie mogą korzystać z zajęć świetlicowych. Zasady pracy świetlicy określa regulamin. Do świetlicy przyjmowani są uczniowie, których oboje rodzice pracują. Aby zapisać dziecko na zajęcia do świetlicy szkolnej należy wypełnić kartę zgłoszenia i oświadczenie rodziców o zatrudnieniu, które znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce "Świetlica szkolna". Dokumenty należy złożyć do 31.08.2022 r.
  7. Na terenie szkoły działa stołówka szkolna. W celu zapisania dziecka na obiady należy dostarczyć umowę oraz deklarację, które można pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki "Stołówka szkolna". Dodatkowe informacje pod numerem: 511 456 550. Proszę rodziców zainteresowanych korzystaniem przez dziecko z obiadów w stołówce szkolnej od dnia 05.09.2022 r. o dostarczenie do końca sierpnia 2022r. do szkoły deklaracji na obiad i umowy dotyczącej odpłatności za obiady. Formularze dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce "Stołówka szkolna" oraz przy wejściu do szkoły. Dokumenty należy złożyć do 31.08.2022 r.
    Ubezpieczenie NNW – na własną odpowiedzialność.
  8. W klasie pierwszej jest 23 godziny w tygodniu, w tym 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej (edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna, matematyczna, informatyczna, muzyczna, plastyczna, techniczna i wychowanie fizyczne), 2 godziny języka angielskiego, 1 koło pozalekcyjne oraz nieobowiązkowe 2 godziny religii.
  9. Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

* Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je wiązać (trampki, tenisówki) z workiem, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej.
* Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe: np. biała bawełniana bluzeczka, spodenki gimnastyczne, dres na chłodniejsze dni, skakanka, woreczek z grochem w podpisanym worku.
* Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
* Piórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki (cienki i gruby), gumka, temperówka, kredki ołówkowe, linijka, nożyce zaokrąglone ostrze, klej w sztyfcie – tak wyposażony piórnik dziecko przynosi codziennie do szkoły.
* Śniadaniówka i bidon (nie szklany).
* Przybory plastyczne – bloki A4: rysunkowy biały i kolorowy, techniczny biały i kolorowy, papier kolorowy tzw. wycinanki, plastelina, farby plakatowe (małe, 6 podstawowych kolorów), pędzle różnej grubości 2 - 3 szt., pojemnik na wodę, podkładka do prac plastycznych, pastele olejne.
* Teczka z gumką.
* Podpisane liczydło.
* Zeszyty 16 – kartkowe: w cienką linię (czerwona i czarna), w kratkę.
* W podpisanym worku strunowym lub piórniku „kosmetyczce” – patyczki do liczenia, miarka centymetrowa, 2 kostki do gry, pionek do gry, 2 – 3 klamerki.
* Podręczniki uczniowie wypożyczą w szkole – nalezy je obłożyć i podpisać.
* Wszystkie przybory, zeszyty, ćwiczenia, podręczniki powinny być podpisane.

Podczas zagrożenia epidemicznego prosimy wyposażyć uczniów w chusteczki higieniczne, chusteczki antybakteryjne mokre, maseczki oraz na wychowanie fizyczne skakankę i woreczek gimnastyczny do ćwiczeń (taki z grochem lub ryżem).

Plan lekcji znajduje się w "Aktualnościach".