"Rodzinna Gra Terenowa - poszukiwacze skarbu"

2022-06-14

W dniu 14.06.2022 r. odbyła się „Rodzinna gra terenowa”.

Szczegóły imprezy:

Rozpoczęcie 14:40

Przewidywane zakończenie 17:00

Cel gry:

- spędzanie czasu w gronie rodziny,

- poprawa sprawności fizycznej, wytrzymałości, szybkości, spostrzegawczości,

- zaspokajanie naturalnej potrzeby przeżycia przygody, rywalizacji,

- kształtowanie pożądanych cech: samodzielności, kreatywności i odwagi.

Tematyka:
„Poszukiwacze skarbu”

Miejsce:
Boisko szkolne, tereny osiedla Boguszowice

Zasady:
- Uczeń bierze udział w grze/zabawie wraz z członkami swojej rodziny tj siostrą/bratem/kuzynem itp. oraz osobą dorosłą tatą/mamą/babcią/dziadkiem itp. (min. uczeń +osoba dorosła)

- zabawa polega na wykonaniu w określonym czasie zadań zawartych w karcie gry na terenie szkoły i osiedla

Bezpieczeństwo:
Za bezpieczeństwo uczestnika w czasie gry/zabawy odpowiada dorosły opiekun.

Harmonogram imprezy:

- zbiórka – boisko szkolne 14:40

- udział w grze terenowej 14:50 – 16:15

- poczęstunek 16:20

W zabawie wzięły udział 3 rodziny: Tymoteusz Połniak z klasy III a + rodzice i brat z siostrą, Blanka Kubla z klasy 1c + mama i siostra, Zuzanna Derewicz z klasy I a + mama.

„Rodzinna Gra Terenowa – poszukiwacze skarbu” polegała na spacerze wraz z bliskimi po pięknej Boguszowickiej dzielnicy i poszukiwaniu drogi do „skarbu”. Wszystkie zadania zamieszczone na karcie uczestnicy wykonywali po kolei, zgodnie z instrukcją. Spacer trwał ok. 45 minut. W tym czasie uczestnicy dzięki przejściu przez 13 punktów gry, odgadywaniu zagadek i dopisywaniu liter wg konkretnej instrukcji, odgadli hasło końcowe – cel naszej gry: „Sprawność i zdrowie na długie lata”. „Skarbem” były jabłka i marchewki, do których załączony był przepis na surówkę oraz niezapomniane chwile spędzone w rodzinnym gronie. Uczestnicy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni oraz spragnieni i głodni. Na stołówce czekał na nich smaczny i zdrowy poczęstunek. Wszyscy zapowiedzieli już swój udział w przyszłorocznej edycji gry terenowej.

Surówka z jabłek i marchewki.

Bardzo prosta, a do tego bardzo zdrowa surówka. Jest lekko słodka i orzeźwiająca. Podaje się ją najczęściej do obiadu, ale smakuje również sama, jako zdrowa przekąska. Możecie ją wzbogacić o posiekane orzechy włoskie lub rodzynki.

Składniki:

• 300 g marchewki

• 4 średniej wielkości jabłka (ok. 400 - 500 g)

• 1-2 łyżki soku z cytryny (potrzeba ok. ½ cytryny)

• ½ łyżeczki cukru (opcjonalnie)

• 1 łyżka oleju

• szczypta soli