Projekt profilaktyczny " Wybieram Siebie"- Fundacja Nowe Horyzonty

2022-05-18

SZANOWNI RODZICE, NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE

Od kilku dni realizowany jest w naszej szkole projekt profilaktyczny z Fundacji Nowe Horyzonty zatytułowany
„Wybieram Siebie”. Pan Radosław Myszka Trener-psycholog, prowadzi z uczniami zajęcia składające się z trzech warsztatów tematycznych:

Uzależnienie
Radzenie sobie z konfliktami
Rozwój tożsamości i osobowość

Każdy warsztat ma dostosowane treści metodyczne i merytoryczne do wieku uczniów. Projektem objętych jest 10 klas: 3 a, VI a, b, c, V a, c, VII a, b, VIII a, b, nauczyciele i rodzice.
Z relacji i informacji przekazanych przez uczniów, nauczycieli i samego trenera, wynika, że młodzież, jak młodsze dzieci, pozytywnie wypowiadają się o zajęciach. Aktywnie w nim uczestniczą, jak również dopytują, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie. Niebawem zarówno rodzice jak i nauczyciele, będą mogli skorzystać z wiedzy i informacji dotyczących realizacji projektu.

pedagog Agnieszka Majewska