Konkurs wiedzy o zdrowiu.

2022-05-16
Zdjęcie przedstawia kadr z konkursu wiedzy o zdrowiu.

„Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu” klas drugich.
We wtorek 10 maja odbył się w naszej szkole „ Konkurs wiedzy o zdrowiu klas drugich”. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o zdrowiu i zdrowym stylu życia. Zmagania rozpoczęły „Kalambury”, uczniowie mieli za zadanie przedstawić wylosowaną czynność związaną ze zdrowym stylem życia. Następnie odpowiadali na pytania dotyczące zdrowia i higieny oraz rozwiązywali zagadki. Jednak najwięcej emocji wzbudziły dwie konkurencje: „Mleczny król” – uczniowie mieli za zadanie jak najszybciej wypić kubek mleka oraz „Mleczny wyścig” – uczniowie przenosili jak najszybciej kubek z mlekiem po wyznaczonej trasie. Poziom przygotowania drużyn był wyrównany. Ostatecznie, po przeprowadzeniu dogrywki, wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce – klasa 2c
II miejsce – klasa 2b
III miejsce – klasy: 2a i 2d
Tytuł najlepiej kibicującej klasy zdobyła klasa 2c.
Konkurs, w ramach projektu Erasmus + „W zdrowym ciele zdrowy duch”, przygotowały p. Liliana Babilas oraz Żaneta Rarot – Szweda przy współpracy z Samorządem Szkolnym.