2022-05-02
Zdjęcie przedstawia zaburzenia, w których można korzystać z pomocy naukowych oferowanych dzięki programowi Aktywna Tablica.

W naszej szkole uruchomiona została sala do zajęć dodatkowych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z pomocą Leroy Merlin w Żorach jak również przy ogromnym zaangażowaniu Pana Krzysztofa konserwatora szkoły udało się zaaranżować przestrzeń tak, aby dzieci mogły odprężyć się, nabrać sił do dalszej aktywności.
Sala została wyposażona w monitor dotykowy Samsung Flip 2 pochodzący ze środków w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych "Aktywna tablica SPE". Z programu tego szkoła pozyskała również sprzęt komputerowy w postaci 5 laptopów oraz 2 tabletów firmy LENOVO a także pomoce dydaktyczne firmy Edusensus wspierające wszechstronny rozwój dzieci.
Pomoce te to programy multimedialne wspierające profilaktykę, diagnozę oraz terapię większości zaburzeń mowy i języka oraz procesów komunikacji występujących u dzieci ( LOGOPEDIA PRO pakiet PLATINUM); będące uzupełnieniem w pracy terapeutycznej z uczniami wymagającymi wsparcia w zakresie rozumienia sytuacji społecznych, budowania relacji, komunikacji i rozumienia swoich potrzeb ( SPEKTRUM AUTYZMU PRO i PRO 2).
Wśród tych pozyskanych programów są również narzędzia do pracy dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej (MATŚWIAT, DYSLEKSJA PRO, WSPOMAGANIE ROZWOJU PRO, ŚMIAŁO DO SZKOŁY)