Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej z okazji Europejskiego Roku Młodzieży

2022-04-20
Obraz przedstawia plakat konkursu

Uczniowie naszej szkoły:
- Amelia Kolenda (kl.VIII A)
- Emila Żyrek (kl.VIII A)
- Gabriel Gutowski (kl.VIII B)
wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanego z okazji Europejskiego Dnia Młodzieży 2022.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej wśród młodzieży z Województwa Śląskiego.
Kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej? Jakie korzyści mają kraje członkowskie? Kim byli ojcowie założyciele UE? To tylko część pytań, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, organizowanego w wojewódzkie śląskim przez naszych regionalnych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim: prof. Jerzego Buzka oraz dr. Jana Olbrychta oraz punkt kontaktowy Komisji Europejskiej EUROPE DIRECT Śląskie, pod patronatem: Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Uniwersytetu Śląskiego z okazji Europejskiego Roku Młodzieży.