Udział uczniów naszej szkoły w Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”.

2022-04-19
Zdjęcie przedstawia logo konkursu historycznego: „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Historycznym: „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”.

Organizatorem konkursu jest Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Konkurs objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.
Celem konkursu jest przybliżenie historii państwa i narodu polskiego, którego początki sięgają drugiej połowy X wieku, na którą datuje się rządy pierwszego historycznego władcy Polski – Mieszka I.
Uczniowie mają do wyboru różne formy przedstawienia wydarzeń historycznych z poszczególnych dziejów naszej ojczyzny
Może to być :
-praca plastyczna
-projekt serii znaczków pocztowych
-poezja
-pieśń patriotyczna
-film „Patriotyzm po Polsku”
W poniższym linku znajduje się utwór zaśpiewany przez uczniów kl. IV c biorący również udział w konkursie.
Życzymy powodzenia!