Profilaktyka klas pierwszych "Bezpieczna droga do szkoły"

2022-03-28

W ostatnim czasie gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Policji, którzy spotkali się z uczniami klas pierwszych. Dzieci uczestniczyły w pogadance profilaktycznej, zadawały mnóstwo pytań związanych z ruchem pieszego na drodze, co mają zrobić jak toś ich zaczepi, odpowiadały na pytania, kiedy i co trzeba powiedzieć, jak dzwonimy na numery ALARMOWE (112, 999,998,997). Uczniowie ćwiczyli pozycję ciała tzw. "żółwia", aby chronić swoją twarz przed napaścią agresywnego psa. Atrakcją dla uczniów był policyjny radiowóz. Każdy chciał do niego wsiąść, szczególnie za kierownicą i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwy POLICJANT.Dziękujemy Pani st.asp. Anecie Borowieckiej, Panu sierż. Szymonowi Murasowi oraz Panu sierż. sztab. Lesławowi Mandreli, za moc wrażeń, w znakomity sposób przeprowadzoną prelekcję, która zaangażowała naszych wspaniałych uczniów klas pierwszych do dyskusji. Może w przyszłości ktoś pójdzie w ślady naszych gości.

Agnieszka Majewska