Spektakl „Cel – pal”

2022-03-16

Czy łatwo jest wyznaczyć sobie cel i do niego dążyć? Jak wybrać szkołę, studia, pracę? Jak sprostać oczekiwaniom rodziców, nauczycieli, społeczeństwa? I czy w ogóle starać się im sprostać? A co z marzeniami, pasjami i byciem sobą?
Na te pytania odpowiedzi poszukiwały bohaterki spektaklu „Cel – pal”, który obejrzeli w Wodzisławskim Centrum Kultury uczniowie klas: 7a, 7b, 8a. Przedstawienie okazało się interesujące dla młodych widzów, ponieważ poruszało tematy niezwykle dla nich aktualne i miało niebanalną formę. Aktorki z Młodzieżowego Teatru Szydło zagrały z pasją i energią, doskonale oddając dylematy współczesnej młodzieży.
Wyjazd do Wodzisławskiego Centrum Kultury był też okazją, aby poznać Wodzisław, miasto położone blisko Rybnika, a praktycznie nieznane uczniom SP 36.