Sukces w Międzyszkolnym Konkursie „Opowiadamy … lekcje edukacji regionalnej”

2022-01-21

Dyplomy uczennic nagrodzonych w konkursie edukacji regionalnej

Uczennice naszej szkoły: Zosia Poziomka, Milena Królikowska, Natalia Kisiel z kl. 5a i Matylda Garbacz z kl. 5c
w listopadzie 2021 roku wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie „Opowiadamy … lekcje edukacji regionalnej” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Korzenie.pl w Rybniku i Szkołę Podstawową nr 19.
Partnerem konkursu był Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach,
projekt dofinansowany był ze środków Miasta Rybnika.

Konkurs adresowany był do uczniów klas piątych rybnickich szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dowolnej formy wypowiedzi pisemnej w postaci opowiadania, opowiadania ilustrowanego lub reportażu na dowolny temat poruszany podczas lekcji edukacji regionalnej. Zosia opisała rzemiosło na Śląsku, ciekawe zawody takie jak kapelusznik, lutnik, czy bednarz, które zanikły na przestrzeni wieków. Milena opisała zawód swojego taty, czyli górnika oraz tradycje typowej śląskiej rodziny, Natalia napisała opowiadanie związane z dzielnicami Rybnika, a Matylda narysowała i opisała elementy stroju śląskiego. Na konkurs wpłynęło mnóstwo prac, więc bardzo nam miło, że jury konkursu doceniło prace naszych uczennic.

Zosia i Milena zajęły w konkursie II miejsce a Matylda Garbacz otrzymała wyróżnienie.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy dziewczynkom i opiekunom (p. Patrycji Rusin, p. Janowi Wieczorkowi) sukcesu. Według uczennic warto uczyć się edukacji regionalnej bo tylko od nas zależy czy będziemy dalej pielęgnować śląskie tradycje i kulturę naszej małej ojczyzny.