Spacerkiem po Warszawie

2021-12-06

W dniu 5 grudnia 2021 r. uczniowie z klas 8 oraz nasi absolwenci zwiedzali stolicę w ramach w ramach projektu "Kompleksowe wsparcie społeczności lokalnych i instytucji samorządowych w ramach trzeciej misji uczelni" organizowanego przez Politechnikę Śląską Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu.

Przeszliśmy spacerkiem ulicą Krakowskie Przedmieście gdzie napotkaliśmy Pałac Prezydencki, zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego oraz kościoły i zabytkowe kamienice. Na Placu Zamkowym zobaczyliśmy Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta. Na Rynku Starego Miasta zobaczyliśmy warszawską Syrenę, która jest oficjalnym symbolem Warszawy. Warszawska Starówka to perła stolicy! Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO!

Na terenie Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego i w jego bezpośrednim otoczeniu obejrzeliśmy: Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Pomnik Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Krzyż Papieski.

Wieczorem pojechaliśmy obejrzeć PGE Stadion Narodowy gdyż wtedy mieni się na biało-czerwono – w kolorach polskiej flagi.

 

Godło Polski Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach