Dzień Czystego Powietrza

2021-11-17
Praca ucznia za 1 miejsce

14 listopada jak co roku obchodzony jest w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Polska należy do krajów, których powietrze jest najbrudniejsze. Jak wiadomo nasz Rybnik uznawany był, jako europejska stolica smogu, sytuacja się nie poprawia. Dlatego każdy z nas może zrobić coś, aby walczyć ze smogiem, może to być drobna rzecz, od tego można zacząć, np.unikać jazdy samochodem, można iść pieszo lub przyjechać na rowerze.
Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w ogólnopolskim programie Edukacyjna Sieć Antysmogowa, na ścianie szkoły mamy wskaźnik zanieczyszczeń, prowadzone są również zajęcia związane z problemami czystości powietrza, w szkolre rozwieszone zostały plakaty Weź nie truj!
W tym roku z okazji Dnia Czystego Powietrza wysłuchaliśmy audycji w radiowęźle i odbył się konkurs plastyczny pt. Jak walczyć ze smogiem? gdzie młodzież mogła wyrazić swoje pomysły na walkę z zanieczyszczonym powietrzem. Wyniki konkursu:
I miejsce -Natalia Oleś 8a
II miejsce - Julia Racis 7b i Dorota Owczarczyk 4c