Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

2021-11-16
Fotografia przedstawia plakat wykonany przez uczniów SP 36 z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya, aby zachęcić wszystkich do poznawania bajek, baśni i innych fantastycznych opowieści, do rozwijania wyobraźni i do kreatywności. Od postaci z bajek można wiele się nauczyć, np. wiary w siebie, szacunku dla innych oraz dążenia do realizacji swoich marzeń. W naszej szkole z okazji tego święta dziewczyny z kl. 8a zorganizowały dla najmłodszych quiz z nagrodami w postaci naklejek. Ogłoszono także konkurs na rysunek przedstawiający ulubionego bohatera z bajki. Pierwsze miejsce zajęła praca Marceliny Dobrowolskiej z kl. 2d, przedstawiająca Kubusia Puchatka i Prosiaczka. Nagrodzono także obrazki Zuzi Krawczuk z 3b oraz Doroty Owczarczyk z 4c. Gratulujemy!