"Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie..."

2021-11-16
Logo projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka ,dalej mówią kamienie..."

Nasza szkoła bierze udział w projekcie związanym z 40 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce "Gdy gaśnie pamięć ludzka ,dalej mówią kamienie..."
W ramach projektu nasi uczniowie biorą udział w konkursach dotyczących wydarzenia, które rozpoczęło się 13 grudnia 1981 r.
Klasy VII I VIII na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie mają możliwość poznania tych tragicznych wydarzeń sprzed 40 lat, min. poprzez projekcję filmu "Nie zabierajcie mamy".
Na półpiętrze powstała specjalna wystawa (kącik patriotyczny) poświęcona wydarzeniom związanym ze stanem wojennym w tym tragedii górników w kopalni "Wujek".
20 grudnia do naszej szkoły dotrze wystawa Instytutu Pamięci Narodowej, dzięki której młode pokolenie będzie mogło bezpośrednio zapoznać się z historią ,którą pamiętają ich rodzice i dziadkowie.
Jednym z konkursów poświęconym wydarzeniom grudnia 1981 jest konkurs filmowy. Naszą szkołę reprezentuję w tym konkursie Jakub Musiolik, który dzięki swojej pracy i zaangażowaniu stworzył film nawiązujący do stanu wojennego.
Gratulujemy scenariusza filmu i życzymy powodzenia w konkursie.
Zapraszamy do projekcji filmu pod linkiem:

Film Jakuba Musiolika na konkurs