Spotkanie z fizjoterapeutką

2021-11-14

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny w naszej szkole odbędzie się cykl spotkań klas z fizjoterapeutą, p. Karoliną Mojza, wykładowcą na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Jako pierwsi udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas 2 a oraz 2 b. Na początku spotkania pani Karolina opowiedziała dzieciom czym zajmuje się fizjoterapeuta. Następnie uczniowie dowiedzieli się jak zadbać o swoje zdrowie poprzez aktywność fizyczną, poznali przyczyny powstawania wad postawy oraz dowiedzieli się jak im zapobiegać. Podczas spotkania dzieci zapoznały się także z różnymi przyrządami do ćwiczeń. Pani Karolina pokazała dzieciom ćwiczenia ogólnorozwojowe, które kształtują organizm oraz pozwalają na jak najlepsze rozwijanie naszego ciała.