Spektakl profilaktyczny w TZR: My, dzieci z Dworca Zoo

2021-11-03
Zdjęcie przedstawia aktorów spektaklu My, dzieci z Dworca Zoo.

Dnia 3 listopada 2021r. klasa 8a i 8b wzięła udział w spektaklu profilaktycznym: „My, dzieci z Dworca Zoo” w TZR. Spektakl ten jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Sztuka obnaża ludzką bezradność wobec systemu dla którego jednostka jest nieistotna. Spektakl powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Dziennikarze niemieckiego „Sterna” w serii wywiadów przeprowadzonych w połowie lat 70 XX wieku, ujawnili wstrząsający obraz młodzieży berlińskiej, która w latach 60. i 70. XX wieku, w okolicach dworca kolejowego Berlin ZOO, pozbawiona opieki i wsparcia popadała w narkomanię, alkoholizm i nędzę. Organizatorem był  Narodowy Teatr Edukacji. Po spektaklu korzystając z pięknej listopadowej aury przespacerowaliśmy deptakiem przez nasze miasto oraz skorzystaliśmy z gościnności Pizza Hut delektując się ich pysznościami.