Program dla szkół realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa

2021-10-28

Program dla szkół w naszej szkole jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa dla dzieci z klas I-V. Uczniowie mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

Jednocześnie przypominamy, że w ramach realizacji działań edukacyjnych w Programie dla szkół szkoły nauczyciele mogą korzystać z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej Programu dla szkół https://www.programdlaszkol.org/program/broszury-i-poradniki, takich jak:

1) pakiet materiałów edukacyjnych obejmujący:

· cztery filmy edukacyjne oparte na warsztatach kulinarnych,

· broszurę dla dzieci,

· poradnik dla rodziców,

· poradnik dla nauczycieli,

2) zestaw scenariuszy zajęć edukacyjnych wraz z materiałami pomocniczymi, w tym 2 filmy edukacyjne.