Język angielski teatralnie. Lekcje ze spektaklem online w klasach 4b, 5a i 5c.

2021-10-23

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, współpracując z Centrum Teatralnym z Krakowa, ponownie sięgnęliśmy po ich ofertę teatralną. Ponieważ w obecnej sytuacji tradycyjne teatry działają z różnymi ograniczeniami,  po raz kolejny skorzystaliśmy z wyjątkowego projektu, który łączy świat teatru i nauki za pomocą interaktywnej aplikacji online.  Aplikacja ta okazała się ogromną pomocą w momencie, gdy nie ma możliwości urozmaicenia nauczania poprzez tradycyjną wizytę w teatrze.

 

Uczniowie klas 4b i 5c naszej szkoły zobaczyli spektakl Egg on a trip, będący połączeniem teatru i nauki języka angielskiego poprzez aplikację online.  Spektakl opowiada historię małego jajka, które wyrusza w pełną przygód wędrówkę. Podczas swojej wyprawy poznaje siedem zwierząt - przyjaciół, z którymi żadna przeszkoda nie jest trudna. To historia o przyjaźni i odwadze skierowana jest do młodych widzów w poetyckim i zrozumiałym języku. Zawiera specjalnie opracowane nagranie wideo bajkowego kukiełkowego jaja z wyprawy, którą odbywa główny bohater. Jest to interaktywna bajka z ćwiczeniami językowym, które służą  do powtarzania i poznawania nowych słów i zwrotów, które uczniowie napotkali podczas oglądania spektaklu.

Uczniowie klasy 5a, którzy w tamtym roku oglądali spektakl „Egg on a trip”, w tym roku mieli możliwość zobaczenia innego spektaklu „Mr Wolf goes to England”. Była to wesoła muzyczna opowieść w stylu kabaretowym z zabawnymi animacjami. Unikalne połączenie teatru z nauką języka angielskiego poprzez aplikację online i interaktywne ćwiczenia językowe.

Zarówno historia o zabawnym jajku i jego przyjaciołach, jak i historia o Panu Wilku, który wyrusza w pełną przygód podróż do Anglii podobały się naszym uczniom i dostarczyły dużo pozytywnych wrażeń. Dały możliwość nauczenia się nowych słów i zwrotów poprzez kontakt z językiem angielskim podczas nietypowej lekcji.

Mamy też nadzieję na dalszą współpracę z Centrum Teatralnym z Krakowa i  że w niedalekiej przyszłości uczniowie będą mogli wybrać się osobiście do teatru i zobaczyć spektakl w języku angielskim z aktorami na scenie.

https://centrumteatralne.online/

https://centrumteatralne.online/produkcje/egg-on-a-trip

https://centrumteatralne.online/produkcje/wolf

Godło Polski Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach