Profilaktyczne spotkanie klas pierwszych z policjantami

2021-10-19
Obraz przedstawia uczniów z policjantami

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów, dlatego w minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Na zajęciach mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w domu, podczas zabawy, na podwórku, w szkole, jak również w drodze do i ze szkoły. Poruszono tematykę dotyczącą bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, prawidłowego zachowania się na przejściach dla pieszych. Dzieci bardzo chętnie pokazywały naszym gościom, jak należy się prawidłowo zachować przed przejściem dla pieszych. Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci na drodze, a także omówili sposoby unikania lub ich pokonywania. Ważnym elementem zajęć była również rozmowa na temat właściwego zachowania wobec osób nieznajomych.

Miło jest nam ogłosić, że nasze pierwszaki na ocenę celującą znają numery alarmowe!
Uczniowie mieli również okazję poznać bliżej zawód policjanta. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Znaleźli się nawet odważni, którzy sprawdzili czy policjanci mają prawdziwe kajdanki. Spotkanie upłynęło w radosnej i sympatycznej atmosferze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, a funkcjonariusze na każde pytanie odpowiadali cierpliwie i z uśmiechem. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie oraz przekazane treści , które na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.