Informacje dla pierwszoklasisty:

2021-07-14

Lista niezbędnych rzeczy:

1. Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
2. Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je wiązać (trampki, tenisówki) z workiem, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej.
3. Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe: np. biała bawełniana bluzeczka, spodenki gimnastyczne, dres na chłodniejsze dni, skakanka, woreczek z grochem w podpisanym worku.
4. Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
5. Piórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki (cienki i gruby), gumka, temperówka, kredki ołówkowe, linijka, nożyce zaokrąglone ostrze, klej w sztyfcie – tak wyposażony piórnik dziecko przynosi codziennie do szkoły.
6. Śniadaniówka i bidon (nie szklany).
7. Przybory plastyczne – bloki A4: rysunkowy biały i kolorowy, techniczny biały i kolorowy, papier kolorowy tzw. wycinanki, plastelina, farby plakatowe (małe, 6 podstawowych kolorów), pędzle różnej grubości 2 - 3 szt., pojemnik na wodę, podkładka do prac plastycznych, pastele olejne.
8. Teczka z gumką.
9. Podpisane liczydło.
10. Zeszyty 16 – kartkowe: w cienką linię (czerwona i czarna), w kratkę.
11. W podpisanym worku strunowym lub piórniku „kosmetyczce” – patyczki do liczenia, miarka centymetrowa, 2 kostki do gry, pionek do gry, 2 – 3 klamerki.
12. Podręczniki uczniowie wypożyczą w szkole – nalezy je obłożyć i podpisać.
13. Wszystkie przybory, zeszyty, ćwiczenia, podręczniki powinny być podpisane.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w auli szkolnej wg następującego harmonogramu:

Spotkania w auli szkolnej klas I:

Z uczniem klasy I może przyjść jeden rodzic

Godzina 8.00 – I a
Godzina 9.00 – I b
Godzina 10.00 – I c
Godzina 11.00 – I d

Dnia 01.09.2021 r. możecie Państwo przyjść z rogami obfitości (tytki) gdyż odbędzie się pasowanie na ucznia naszej szkoły i będą robione zdjęcia.

Dnia 2.09.2021 r. będą robione zdjęcia do legitymacji szkolnej.

Dyrektor szkoły informuje, że w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nie odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów klas I. Wszelkie informację będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły oraz na spotkaniu dnia 1.09.2021 r.

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas pierwszych są podzieleni na 4 klasy, w tym 2 integracyjne. Listy z przydziałem ucznia do klasy są wywieszone w szkole.

Uczniowie klas I mogą korzystać z zajęć świetlicowych. Zasady pracy świetlicy określa regulamin. Do świetlicy przyjmowani są uczniowie, których oboje rodzice pracują. Aby zapisać dziecko na zajęcia do świetlicy szkolnej należy wypełnić kartę zgłoszeniaregulamin świetlicy i oświadczenie rodziców o zatrudnieniu, które znajduje się na stronie internetowej szkoły szkoły w zakładce "Świetlica szkolna" oraz przy wejściu do szkoły.

Na terenie szkoły działa stołówka szkolna. W celu zapisania dziecka na obiady należy dostarczyć umowę oraz deklarację, które można pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki "Stołówka szkolna". Dodatkowe informacje pod numerem: 511 456 550. Proszę rodziców zainteresowanych korzystaniem przez dziecko z obiadów w stołówce szkolnej od dnia 02.09.2021 r. o dostarczenie jak najszybciej do szkoły deklaracji na obiad i umowy dotyczącej odpłatności za obiady. Formularze dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce "Stołówka szkolna" oraz przy wejściu do szkoły.

W klasie pierwszej jest 23 godziny w tygodniu, w tym 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej (edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna, matematyczna, informatyczna, muzyczna, plastyczna, techniczna i wychowanie fizyczne), 2 godziny języka angielskiego, 1 koło pozalekcyjne oraz nieobowiązkowe 2 godziny religii.

Podczas zagrożenia epidemicznego prosimy wyposażyć uczniów w chusteczki higieniczne, maseczki oraz na wychowanie fizyczne skakankę i woreczek gimnastyczny do ćwiczeń (taki z ryżem).

Informujemy, że od 01.09.2021 r. wprowadzamy nowy dziennik elektroniczny firmy Vulcan

Jeżeli Państwo podali szkole swojego e-maila to można założyć konto od 1.09.2021 r.

Link do dziennika: