Spotkanie ze strażakiem

2021-06-18

W dniu 18.06.r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych ze strażakiem. Przybył do nas strażak – ratownik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl, pan Paweł Króliczek.

W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka – ratownika oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i szkole. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, szanują trudną pracę strażaka, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.