10 czerwca bierzemy udział w Digital Youth Forum

2021-06-06
Obraz przedstawia plakat wydarzenia Digital Youth Forum

10 czerwca w godzinach 9:00-14:00 uczestnicy Digital Youth Forum Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę dowiedzą się jak mogą dbać o swoje zdrowie psychiczne, jak sprzeciwiać się chaosowi informacyjnemu i jak zachować zdrowy balans pomiędzy światem online i offline.

A swoimi pomysłami i doświadczeniami podzielą się między innymi:

Jan Gawroński - piętnastolatek w spektrum autyzmu, społecznik, działacz Fundacji Autism Team w swoim wystąpieniu pod tytułem "Różnorodny JA" opowie o potędze różnorodności;

Zuzanna Karcz - aktywistka na rzecz praw człowieka - praw kobiet i osób LGBTQ+, zachęci nas do rówieśniczego sojusznictwa;

Paweł Panawa - który od 6 lat pracuje w warszawskim biurze Facebooka pokaże, jak kreatywnie używać instagram stories na co dzień;

Michał Rogalski - który od ponad roku tworzy największą publicznie dostępną bazę danych o epidemii koronawirusa w Polsce, powie jak każdy z nas może zmieniać rzeczywistość.

W tym roku forum również odbędzie się online. Zapraszamy do udziału nauczycieli i uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie jest w pełni bezpłatne, wystarczy zarejestrować swoją klasę korzystając z linku: https://digitalyouth.pl/

Szkoły będą mogły zorganizować w klasach całodzienną transmisję z wydarzenia lub wziąć udział w forum w trybie edukacji zdalnej. Wystąpienia uczestników i relacje z naszego studia będą tłumaczone na język migowy.

Partnerzy DYF to Fundacja Orange (Partner Główny), Facebook, Google oraz Librus, a Radio Kampus i Głos Nauczycielski objęli wydarzenie patronatem medialnym. Wydarzenie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach instrumentu "Łącząc Europę".