#Code Week 2020 w klasach I-III

2020-10-18

EU CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której po raz ósmy w całej Europie organizowane są wydarzenia promujące naukę programowania i rozwijanie kompetencji cyfrowych. Biorą w niej udział państwa europejskie (i nie tylko!), które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby takich wydarzeń. W tym roku wydarzenia EU CodeWeek będą się odbywać w dniach 10-25 października (16 dni). Polska jest jednym z jej liderów (zajęła II miejsce w 2019 r. w przeliczeniu na liczbę ludności). Uczniowie klas I-III również wzięli udział w zorganizowanych wydarzeniach, poznając tajniki kodowania i zaznajamiając się z ideą Code Week 2020. Zwieńczeniem zorganizowanych aktywności jest certyfikat potwierdzający zaangażowanie klas edukacji wczesnoszkolnej w #Code Week 2020.