Teatr, który Was znajdzie. Spektakl angielski online w klasie 4a.

2020-10-16

W czasach epidemii niestety nie można wybrać się do teatru, więc teatr przyszedł do nas.
Klasa 4a zdecydowała się skorzystać z oferty Centrum Teatralnego z Krakowa, które jest profesjonalnym teatrem prywatnym, którego wysokiej klasy repertuar w języku angielskim od wielu lat odnosi sukcesy i jego przedstawienia zawsze spotykają się z pozytywną reakcją pedagogów i uczniów.

Teatr z Krakowa przy współpracy z teatrem ze Słowacji przygotował spektakl w wersji online, który można było zobaczyć zarówno w szkole, jak i przy użyciu specjalnych kodów dostępu uczniowie mogli zobczyć samodzielnie w domu. Spektakl ten stanowił unikalne połączenie aplikacji teatralnych i internetowych.

Spektakl nosił tytuł "Egg on the trip" i opowiadał zabawne przygody pewnego jajka i jego przyjaciół. Przybrał formę kukiełkowo-aktorską i był podzielony na części, z których każda poprzedzona była nauką słownictwa. Towarzyszyły temu interaktywne ćwiczenia.
Dopiero po ich rozwiązaniu użytkownicy mogli uruchomić dalszą część, po której następowały nowe wyzwania. W ten sposób uczniowie byli zmotywowani, aby bardziej skupić się na przedstawionej treści i oglądać ją ze zrozumieniem.

Spektakl ten dedykowany był jako ciekawa pomoc dydaktyczna w nauce języka obcego  i stanowił wartościowe uzupełnienie w nauczaniu języka angielskiego. Umożliwienie dzieciom zobaczenia tego spektaklu, a tym samym uatrakcyjnienie lekcji i nauki języka było trafnym przedsięwzięciem. Poznane podczas oglądania spektaklu słowa i zwroty uczniowie na pewno wykorzystają w dalszej nauce.