2020-05-11

Drużyna Energii to akcja, która ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. W dobie pojawiających się co rusz kolejnych nowinek technologicznych, które młodzi ludzie uwielbiają, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważną rolę w ich rozwoju odgrywa właśnie ruch. Właśnie dlatego w Drużynie Energii wykorzystujemy media społecznościowe i internet, by pokazać uczniom, że sport może też być dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu.

Zapisy szkół do 3. edycji projektu „Drużyna Energii” zakończyły się 15 kwietnia. Niedługo ruszy etap sportowy, podczas którego uczniowie klas 6-8 rywalizować będą o niezapomniane lekcje WF-u z gwiazdami sportu oraz cenne nagrody rzeczowe.

Jak grać żeby wygrać?
Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji w każdej z 5 dyscyplin jest nagranie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów. Materiały wideo należy przesyłać za pomocą formularza na stronie internetowej DruzynaEnergii.pl.

Co można zdobyć?
Szkoła najlepsza w realizacji ćwiczeń w jednej z 5 dyscyplin wygra wizytę ambasadorów, a dodatkowo będzie miała szansę na nagrodę główną, czyli udział w wielkim finale, który odbędzie się na gdańskim Stadionie Energa. Trzy najlepsze ekipy zgarną też czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a najlepsza szkoła 3. edycji otrzymała dodatkowo puchar Drużyny Energii.

W tym roku nasza akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Nasza szkoła bierze udział w akcji po raz II.

Listę zakwalifikowanych szkół można zobaczyć na stronie: