Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych "Dziatwa" 2019

2019-05-27

Uczennica klasy 2a Zosia Poziomka otrzymała nagrodę aktorską na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych
"Dziatwa" 2019

Zosia wraz z grupą teatralną "Supełek" działającą przy Domu Kultury Boguszowice reprezentowała nasze miasto na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych Dziatwa w dniach 21 – 24 maja 2019 r.
w spektaklu "W poszukiwaniu królewny" w reżyserii Izabeli Karwot.

Spektakl otrzymał kwalifikację do grona finalistów festiwalu,
który wystąpił na deskach Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi.

"W poszukiwaniu królewny" - to trochę inna niż znamy z bajek historia. Wcześniej królewny czekały na królewiczów, gotowych do ratowania swoich wybranek z opresji. Czasy się jednak zmieniły. Czy współcześni rycerze również szukają królewien? I co na to królewny? Widzowie i jury festiwalu mieli okazję śledzić perypetie dzielnych, dociekliwych detektywów, którzy starają się sprostać zleceniu odnalezienia prawdziwej królewny na zlecenie nadopiekuńczej mamusi, miał to być pretekst do pokazania zderzenia męskich wyobrażeń i stereotypów o wymarzonej królewnie z twardą, współczesną rzeczywistością. Okazuje się, że współczesne „królewny” bardzo wzięły sobie do serca źle pojętą emancypację, asertywność i zaprawiły to egoizmem. 

Zosia wcieliła  sie w rolę nadopiekuńczej mamusi, która szuka żony dla swojego syna i skradła serca jury otrzymując specjalną nagrodę aktorską! W spektaklu również wystąpiła inna nasza uczennica - Nadia Pączkowska z klasy 4b, która zagrała dobrodusznego smoka Baltazara.

Gratulujemy i życzymy dalszych teatralnych sukcesów!

Godło Polski Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach