Prelekcja dotycząca trwającej w naszej szkole akcji: ”Klapki dla Gambii”.

2019-05-27

Dnia 24.05.2019r. w SP 36 odbyła się prelekcja dotycząca trwającej w naszej szkole akcji: ”Klapki dla Gambii”. Poprowadziły ją wolontariuszki: Dagmara Sławik, Dominika Juszczyk, Paulina Orszulik i Katarzyna Werber pod opieką p.Małgorzaty Chmielewskiej. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości dziecięcych klapek dla afrykańskich maluchów z Gambii. Dlaczego klapki? Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia.
W skwarze lata ziemia jest gorąca, piach rozgrzany i wszystko parzy w stopy. Bardzo łatwo o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty. W porze deszczowej dzieciom w klapkach łatwiej jest chodzić po kałużach i błotach– chcemy temu zaradzić, na tyle, na ile możemy. Dlaczego Gambia? To najmniejszy afrykański kraj, według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie. Osoby chętne do przyłączenia się do akcji prosimy
o przynoszenie nowych klapek do wychowawców. Z góry dziękujemy.