Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Godzina 10.00 - klasy IVa, Va, Vb, Vc, Vd, VIa, VIb, VIc, VIIa, VIIc,

Godzina 11.00 - klasy Ia, Ib,

Godzina 12.00 - klasy Ic, Id,

Z uczniem klasy I mogą przyjść na rozpoczęcie roku rodzice.

1. Pasowanie uczniów klas I oraz zdjęcia klasowe i indywidualne odbędą się 4 września wg wyżej ustalonego harmonogramu.
  2. Uczniowie mogą przynieść do szkoły rogi obfitości gdyż w tym dniu będzie pasowanie na ucznia naszej szkoły.
  3. Dyrektor szkoły informuje, że w tym roku podobnie jak w poprzednich latach nie odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów klas I. Wszelkie informację będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły. Dodatkowe informacje u wychowawcy – 4 września po pasowaniu.
  4. Podręczniki oraz ćwiczenia do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie otrzymają w szkole. Będą one wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej.
  5. W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas pierwszych są podzieleni na 4 klasy, w tym 2 integracyjne. Listy z przydziałem ucznia do klasy zostaną wywieszone w szkole po 16 sierpnia.
  6. Uczniowie mogą korzystać z zajęć świetlicowych. Zasady pracy świetlicy określa regulamin. Do świetlicy przyjmowani są uczniowie, których oboje rodzice pracują. Aby zapisać dziecko na zajęcia do świetlicy szkolnej należy wypełnić kartę zgłoszenia, regulamin i oświadczenie rodziców o zatrudnieniu, które znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce "Świetlica szkolna". Dokumenty należy złożyć do 31.08.2023 r.
  7. Na terenie szkoły działa stołówka szkolna. W celu zapisania dziecka na obiady należy dostarczyć umowę oraz deklarację, które można pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki "Stołówka szkolna". Dodatkowe informacje pod numerem: 511 456 550. Proszę rodziców zainteresowanych korzystaniem przez dziecko z obiadów w stołówce szkolnej od dnia 05.09.20223r. o dostarczenie do końca sierpnia 2023 r. do szkoły deklaracji na obiad i umowy dotyczącej odpłatności za obiady. Formularze dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce "Stołówka szkolna" oraz przy wejściu do szkoły. Dokumenty należy złożyć do 31.08.2023 r.
  8. Ubezpieczenie NNW – na własną odpowiedzialność.
  9. W klasie pierwszej jest 23 godziny w tygodniu, w tym 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej (edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna, matematyczna, informatyczna, muzyczna, plastyczna, techniczna i wychowanie fizyczne), 2 godziny języka angielskiego, 1 koło pozalekcyjne oraz nieobowiązkowe 2 godziny religii.
  10. Jak zalogować się do systemu UONET+? – instrukcja dla ucznia i rodzica. Kliknij na nasz dziennik i postępuj wg instrukcji INSTRUKCJA

Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

1. Tornister lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
2. Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je wiązać oraz worek na obuwie, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej i wykorzystywały podczas lekcji wychowania fizycznego.
3. Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe: np. biała bawełniana bluzeczka, spodenki gimnastyczne.
4. Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
5. Piórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki (cienki i gruby), gumka, temperówka, kredki ołówkowe, linijka, nożyce zaokrąglone ostrze, klej w sztyfcie – tak wyposażony piórnik dziecko przynosi codziennie do szkoły.
6. Śniadaniówka i bidon (nie szklany).
7. Przybory plastyczne – bloki A4: rysunkowy biały i kolorowy, techniczny biały i kolorowy, plastelina, farby plakatowe, wycinanki, pędzle różnej grubości 2 - 3 szt., pojemnik na wodę, podkładka do prac plastycznych, pastele olejne, kredki świecowe.
8. 2 teczki z gumką.
9. Zeszyty 16 – kartkowe: w cienką linię (czerwona i czarna), w kratkę.
10. Patyczki do liczenia.
11. Podręczniki i ćwiczenia uczniowie wypożyczą w szkole – należy je obłożyć i podpisać.
12. Wszystkie przybory, zeszyty, ćwiczenia, worki na wf, podręczniki muszą być podpisane.