Spotkanie profilaktyczne z policjantem

2018-01-26

W środę 24 stycznia klasy czwarte i siódme naszej szkoły brały udział w spotkaniu profilaktycznym prowadzonym przez asp. szt. Dariusza Piotrowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Głównym tematem prelekcji była odpowiedzialność nieletnich w związku z demoralizacją i czynami karalnymi. Policjant uświadomił uczniom, jaką odpowiedzialność mogą ponieść za popełnione czyny karalne. Wytłumaczył też, czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy, kiedy staniemy się jej ofiarą. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo w internecie i odpowiedzialne korzystanie z mediow spolecznościowych.

Przypomniał również o zasadach bezpiecznego zachowania w czasie zimowego wypoczynku.