XV Wojewódzki Konkurs "Prawda i kłamstwo o Katyniu"

2024-03-27
Obraz przedstawia ucznia z dyplomem

Franciszek Kwiendacz reprezentował Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 w Rybniku w XV Wojewódzkim Konkursie "Prawda i kłamstwo o Katyniu" organizowanym przez Panią Europoseł Jadwigę Wiśniewską. Praca zastała wyróżniona spośród 334 prac. Wręczenie nagród odbyło się podczas Gali Patriotycznej "Młodzi w hołdzie Bohaterom". Katyń to miejsce szczególne dla Polaków. Naszym obowiązkiem jest, aby pamiętać o polskich bohaterach, którzy musieli zginąć z rąk komunistycznych oprawców tylko za to, że byli Polakami i byli wierni Polsce. Konkurs stwarza także młodym ludziom szansę na debiut literacki. Najlepsze prace są publikowane w tomiku, którego promocja połączona jest z organizowanymi co roku przez europoseł Jadwigę Wiśniewską Zaduszkami Katyńskimi.

Franciszkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.