Ogólnopolski Tydzień Uważności

2024-03-24
Ogólnopolski Tydzień Uważności. Zajęcia edukacyjne na skupienie, uważność, oddech w klasach 2c i 3a.

Ogólnopolski Tydzień Uważności - ćwiczenia uważności, skupienia i oddechu na zajeciach w klasie 2c i 3a.

,,Oddech jest super, bo przynosi: spokój, uważność, pewność siebie, energię, rozluźnienie". Za nami Ogólnopolski Tydzień Uważności organizowany przez "Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo Fundacja Uważność". Każdego dnia tygodnia uczniowie kl. 2c i 3a wraz z nauczycielkami świetnie bawili się podczas ćwiczeń ruchowych oraz polecieli na Planetę Uważności, gdzie czekał na nich Kosmiczny Ślimak, który pokazał, jak można wyciszyć się wykonując długie i spokojne oddechy przez nos. Uważność jest niczym innym jak pełnią obecności. To nie tyle myśleć o tym, co się dzieje w danej chwili, ile być w tej chwili, tu i teraz. Praktykujmy na stałe kształtowanie umiejętności skupienia u dzieci.