Konkurs Literowania "The Spelling Master" 2024

2024-02-29

Knkurs Literowania w języku angielskim "The Spelling Master" 2024 w SP 36

Dnia 29 lutego 2024 roku w naszej szkole, po 5-letniej przerwie, zorganizowany został KONKURS  LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM - THE SPELLING CONTEST, który był zawsze tradycją w dawnym Gimnazjum nr 7. Tym razem do rywalizacji przystąpili młodsi uczestnicy z klas 4-7. Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-V i kl. VI-VII.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności szybkiego i poprawnego literowania wyrazów, wzbogacenie zasobu słownictwa uczniów, urozmaicenie uczniom nauki języka angielskiego, budzenie zamiłowania do języka i uświadomienie jego przydatności w życiu codziennym, kształcenie umiejętności efektywnego i partnerskiego współdziałania oraz słuchania siebie nawzajem, zachęcenie uczniów do wzajemnej rywalizacji podnoszącej ich umiejętności językowe, a także podniesienie jakości nauczania języków obcych, co jest jednym z głównych założeń projektu Erasmus + realizowanego przez naszą szkołę.

Uczniowie przed przystąpieniem do konkursu mieli możliwość przygotowania się, otrzymali listy wyrazów dla każdego poziomu klas, które zostały opracowane przez nauczycieli języka angielskiego, zapoznali się z alfabetem angielskim i zasadami literowania wyrazów.

Do konkursu zgłosiło się 31 uczestników. Jury konkursowe było pod wrażeniem przygotowania uczestników i niełatwo było wyłonić zwycięzców, ponieważ poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.

Tytuł mistrza literowania The Spelling Master 2024” w kategorii klas IV-V otrzymała Julia Karwowska z klasy 4a, a laureatami II miejsca ex aequo zostali: Małgosia Kawecka z kl. 4a, Maja Dorofiejczuk z klasy 4b oraz Igor Sałaciński z klasy 5c.

Tytuł mistrza literowania The Spelling Master 2024” w kategorii klas VI-VII otrzymał Maksymilian Szulik z klasy 6a, zdobywczynią II miejsca została Aleksandra Listwoń z klasy 6b, a miejsce III zajęła Roksana Adamiec z klasy 7c.

Wszystkim uczestnikom konkursu literowania gratulujemy odwagi, świetnej znajomości alfabetu.  Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie do udziału w konkursie i liczymy na to, że konkurs znowu na stałe zagości w naszej szkole, a śmiałków i miłośników literowania nie zabraknie w następnych latach.