Warsztaty Sportowe Pho3nix dla szkół podstawowych.

2024-02-13
.

W poprzednim roku szkolnym wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie, w którym wygraliśmy warsztaty sportowo-edukacyjne. Odbyły się one 13.02.2024 r.

W warsztatach bierze udział wielu utytułowanych sportowców. Naszą szkołę odwiedzili m.in.:

- Tamara Siemieniuk - Kapitan Reprezentacji Polski, trenerka z wieloletnim doświadczeniem, Mistrzyni Świata w korfballu plażowym

- Maks Płuciennik - trener i instruktor BMX, jeden z najlepszych polskich zawodników, zwycięzca wielu zawodów

Celem warsztatów jest zapoznanie uczniów z mnogością dyscyplin sportowych i pomoc w odkryciu, która może odpowiadać ich predyspozycjom. Podczas warsztatów Pho3nix Kids każde dziecko otrzymuje specjalną akredytację, na której zapisywane są wyniki wszystkich czterech testów sprawnościowych: skoczności, siły, wytrzymałości oraz zwinności. Dzięki temu dziecko może poznać swoje mocne strony i porównać się z rówieśnikami. Wystarczy zalogować się na stronie https://pho3nix-kids.com/polska/ i wpisać swoje wyniki.

Nasi uczniowie mogli również pojeździć na BMX-ie, porzucać do kosza o wysokości 3,5 m przeznaczonego do gry w korfball a także obejrzeć umiejętności naszych gości: rzuty, żonglerka piłkami, triki z piłką, skoki, akrobacje i pokonywanie przeszkód na BMX-ie.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w warsztatach. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, pełni wrażeń oraz pozytywnych emocji.