ŚLADAMI POLSKICH POWSTAŃ.

2023-12-05
Kadr z zajęć.

W naszej szkole rozpoczynamy  historyczny projekt badawczy pt. ŚLADAMI POLSKICH POWSTAŃ. Inicjatorami projektu są uczniowie uczestniczący w szkolnym kółku historycznym. Celem jest uświadomienie uczniom jak ważne i istotne miejsce w historii naszej ojczyzny odegrały powstania narodowe. Na lekcjach historii i kółka historycznego dzieci będą miały możliwość zapoznania się z istotnymi wydarzeniami, które miały ogromy wpływ przede wszystkim na odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Rozpoczynamy od powstania listopadowego. W dalszej kolejności tematyka w poszczególnych miesiącach będzie nawiązywała w większości przypadków  do powstania które wybuchło w danym miesiącu. Będzie to:
-Powstanie wielkopolskie- grudzień (27 grudnia obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego)
-Powstanie styczniowe- styczeń
-Powstanie krakowskie -luty
-Insurekcja kościuszkowska -marzec
-Powstania śląskie- czerwiec (20 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Powstań Śląskich)
W kwietniu i maju tematem przewodnim będzie powstanie warszawskie. W ramach projektu będą organizowane konkursy,gry edukacyjne,projekcje multimedialne oraz wycieczki do miejsc związanych bezpośrednio    z powstaniami narodowymi.