Zdrowe odżywianie naszym celem się stanie.

2023-11-23
Kadr z zajęć.

W tym roku szkolnym realizujemy w naszej szkole innowację pedagogiczną ZDROWE ODŻYWIANIE NASZYM CELEM SIĘ STANIE, obejmuje ona lekcje biologii w klasie 7 i lekcje chemii .W ramach innowacji w klasach siódmych na lekcjach biologii odbyły się zajęcia na temat - Jedzenie zdrowe i niezdrowe. Młodzież analizowała skład produktów spożywczych, szczególnie pod względem zawartości różnych substancji chemicznych. Zajęcia miały na celu wyrobienie nawyku właściwego wyboru produktów kupowanych na co dzień, unikanie jedzenia niezdrowego. Zajęcia związane ze zdrowym odżywianiem realizujemy również w ramach projektu ERASMUS+, który promuje zdrowy tryb życia. Myślimy, że nasi uczniowie staną się świadomymi konsumentami i nauczą się właściwie wybierać produkty spożywcze.