Listy naszych uczniów do uczniów ze szkoły na Malcie

2023-11-22
Zdjęcie przedstawia uczniów ze szkoły na Malcie, którzy cieszą się z otrzymania listów naszych uczniów z Polski

Listy naszych uczniów do uczniów ze szkoły na Malcie

Na maj 2024 roku  została zaplanowana mobilność uczniów na Maltę, do szkoły San Gorg Preca College Floriana Primary, z którą nawiązaliśmy współpracę.  Uczniowie wybrani do udziału w mobilności programu Erasmus+ na Malcie postanowili sprawić niespodziankę koleżankom i kolegom z maltańskiej szkoły, których odwiedzą w maju i napisali do nich listy.

W listach, Natalia, Zosia, Franek, Filip, Igor i Daniel, przedstawili się, opisali swoje zainteresowania, rodzinę, szkołę, czy miasto w którym mieszkają. Dzięki temu mogli nawiązać już pierwsze kontakty, zaprezentować siebie, a przede wszystkim wykorzystać swoje umiejętności językowe. Do listów zostało dołączone pamiątkowe zdjęcie, pocztówka z naszego miasta, własnoręcznie zrobione przez Natalię bransoletki, a także wiele serca, sympatii i ekscytacji związanych z przyszłą podróżą. Wiemy, że listy dotarły już do adresatów i sprawiły im ogromną radość. Maltańscy uczniowie z wielkim entuzjazmem czytali listy, a nawet zrobili specjalną gazetkę. Teraz wiemy, że i oni chcą napisać do naszej szkoły i naszych uczniów.

W ramach przygotowań do wizyty na Malcie planujemy wspólnie realizować projekt eTwinning i w ten sposób zaangażować uczniów obu szkół w działania z zakresu nauki, nowych technologii oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w życiu codziennym. Zatem przed nami i uczniami nowe wyzwania i szansa na zdobycie nowych umiejętności. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na listy z Malty!