Finalistka II Wojewódzkiego Konkursu plastyczno-językowego „Odkrycia naukowe w moim życiu. Scientific inventions in my life.“

2023-11-17

Finalistka II Wojewódzkiego Konkursu plastyczno-językowego
„Odkrycia naukowe w moim życiu. Scientific inventions in my life.“

Uczennica klasy 6c Dorota Owczarczyk została Finalistką II Wojewódzkiego Konkursu plastyczno-językowego „Odkrycia naukowe w moim życiu. Scientific inventions in my life.“

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i polegał na wykonaniu pracy plastycznej w formie książeczki, w której należało zaprezentować związek swojego życia z szeroko pojętym tematem nauki oraz odkryć naukowych. Dorota interesuje się medycyną, lubi także pisać opowiadania i w swojej pracy podjęła tematykę szczepień ochronnych, przedstawiła historię pierwszych szczepionek i tego, że ich wynalezienie było jednym z kluczowych momentów w historii medycyny i ratunkiem dla wielu milionów ludzkich istnień. Oprócz tego Dorota napisała bajkę o krainie Zdrowolandii, psotnym Virusiku i walecznym Rycerzu, dzięki któremu Virusik zmienił swoje złe nawyki, a dzieci w Zdrowolandii rosły zdrowo i były szczęśliwe. Praca Doroty spotkała się z uznaniem jury i zakwalifikowała się do finału, a podczas gali finałowej, dnia 13 listopada 2023 roku, w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku Dorota zaprezentowała w języku angielskim efekty swojej pracy. Cieszymy się i gratulujemy Dorocie, że jej praca została wyróżniona spośród ponad 200 prac jakie wpłynęły na konkurs.

W konkursie wzięły również udział uczennice klas 7: Oliwia Pitera z kl.7a oraz Natalia Złotkowska z kl. 7c, które przedstawiły historię telefonu, czy innych wynalazków. Jako, że Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Nauki, konkurs ten doskonale wpasował się w tematykę odkryć i wynalazków, a uczennice miały szansę na rozwijanie swoich zdolności zarówno w dziedzinie sztuki, jak i języka. Praca nad projektem pozwoliła im zaprezentować swój talent plastyczny, wykorzystać swoją kreatywność, wyrazić siebie, a także poszerzyć zasób słownictwa.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!