Akademia z okazji Dnia Niepodległości.

2023-11-13
Kadr z akademii z okazji Dnia Niepodległości.

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Biorąc udział w akcji SZKOŁA DO HYMNU wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie przedstawili krótką historię naszej ojczyzny ,zwracając w szczególny sposób uwagę na wydarzenia sprzed 105 lat. W okresie Dnia Niepodległości zawitała do naszej szkoły wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pod tytułem Ojcowie Niepodległości. Podczas akademii została ona zaprezentowana. Uczniowie śpiewali również pieśni patriotyczne. Przedstawiona została także scenka opowiadająca min. historię Powstań Śląskich. Laureaci konkursów szkolnych nawiązujących do Święta Niepodległości otrzymali dyplomy oraz nagrody. Cała akademia odbyła się w atmosferze patriotyzmu, radości i dumy z tak ważnego dnia w historii naszej ojczyzny jakim jest Dzień Niepodległości. Wszystkim nauczycielom i uczniom dziękujemy za zaangażowanie. Słowa podziękowania kierujemy do Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz do Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku za pomoc w zorganizowaniu wystawy Ojcowie Niepodległości w naszej szkole.