Europejski Dzień Języków Obcych 2023

2023-09-27
Uczniowie klasy 4b podczas konkursu z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych w SP 36 Rybnik

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na dzień 26 września i którego celem jest  propagowanie nauki języków obcych i różnorodności językowej i kulturowej Europy, uczniowie naszej szkoły z klas IV - VII wzięli udział w drużynowych rozgrywkach językowych. Konkurs przeprowadzony został w formie stacji dydaktycznych. Uczniowie pracowali zespołowo wykonując  różne zadania językowe przemieszczając się od stacji do stacji. Zadaniem uczniów było, między innymi rozwiązanie quizu, rozszyfrowanie ukrytych słów, korzystanie z kodów QR, dopasowywanie flag, narodowości czy pozdrowień w różnych językach do danego kraju. Takie połączenie aktywności ruchowej, tradycyjnej, online okazało się dla uczniów bardzo atrakcyjne i taka forma konkursu wzmacnia integrację i pozytywną rywalizację, więc w przyszłości warto ją kontynuować.

Wyniki konkursu:

kl. 6 i kl.7

I MIEJSCE: kl. 6c (Alicja Ring, Mateusz Nowak, Adam Watoła)
II  MIEJSCE:kl. 6a (Maksymilian Szulik, Jan Stypuła, Bartłomiej Feliks)
III MIEJSCE:kl. 7a (Oliwia Pitera, Natalia Kisiel, Zosia Poziomka) oraz kl. 6b (Julia Lis, Nadia Hartman, Julia Radziszewska)

kl. 5

I MIEJSCE: kl. 5c (Jakub Kuna, Tymoteusz Kudaj, Kamil Ferens)
II MIEJSCE: kl. 5d (Agnieszka Lampert, Lena Sułek, Hanna Pułról)
III MIEJSCE:kl. 5b (Dawid Lukanek, Kamila Zasadni, Dawid Rojek)

kl. 4

I MIEJSCE: kl. 4b (Ola Samborska, Hania Wójcikowska, Dawid Łogasz)
II MIEJSCE: kl. 4c (Magda Tymek, Natalia Kawulak, Zuzia Ring)
III MIEJSCE:kl. 4d (Kacper Miera, Emilia Szarlej, Piotr Nowak)

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie!
Zaprosimy Was wkrótce na rozdanie pamiątkowych dyplomów i upominków.