II Rodzinna Gra Terenowa

2023-06-15
.

W dniu 15.06.2023 r. odbyła się „II Rodzinna gra terenowa”.
Cele gry:
- spędzanie czasu w gronie rodziny,
- poprawa sprawności fizycznej, wytrzymałości, szybkości, spostrzegawczości,
- zaspokajanie naturalnej potrzeby przeżycia przygody,
- kształtowanie pożądanych cech: samodzielności, kreatywności i odwagi.
Tematyka:
„Sprawność i zdrowie”
Miejsce:
Tereny przyszkolne i osiedle Boguszowice
Zasady:
- Uczeń brał udział w grze/zabawie wraz z członkami swojej rodziny tj siostrą/bratem/kuzynem itp. oraz osobą dorosłą tatą/mamą/babcią/dziadkiem itp. (min. uczeń +osoba dorosła)
- zabawa polegała na wykonaniu w określonych zadań zawartych
w karcie gry na terenie szkoły i osiedla
Bezpieczeństwo:
Za bezpieczeństwo uczestnika w czasie gry/zabawy odpowiadał
dorosły opiekun.

W zabawie wzięło udział 7 zespołów:  Kamila Zasadni i Natalia Zasadni wraz z mamą,  Kamil Łogasz i Dawid Łogasz z mama i tatą,  Wiktor Szczygieł z tatą,  Hania Wójcikowska i Sabina Wójcikowska z tatą i młodszym bratem,  Zuzanna Misala i Jarosław Misala z mamą,  Krzyształa Artur z siostrą i tatą, Maja Foltyna z kuzynem i tatą.
II Rodzinna Gra Terenowa polegała na spacerze wraz z bliskimi po pięknej Boguszowickiej dzielnicy. Uczestnicy kierując się instrukcjami zawartymi na kartach pracy przechodzili do 14 wyznaczonych punktów, przy których trzeba było rozwiązać zagadkę. Wybrane litery z odgadniętych słów należało wpisać w odpowiednie miejsca tworząc hasło końcowe: "Jest tylko jeden sposób na zachowanie zdrowia i sprawności - codzienna aktywność fizyczna".

Uczestnicy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni ale też spragnieni i głodni. Na szczęście w stołówce czekał na nich smaczny poczęstunek, który pomogły przygotować uczennice z klasy VI c.

Bardzo dziękujemy za udział i już teraz zapraszamy do udziału w III edycji gry.