Wycieczka klasy 3a i 3b do Żarek.

2023-06-06
Kadr z wycieczki do Żarek.

2 czerwca uczniowie klas 3a i 3b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Żarek. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w magicznej i słodkiej krainie Hokus Pokus. Podczas warsztatów dzieci miały okazję obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, aż po wyrabianie masy cukrowej. Na samym końcu własnoręcznie formowały swojego lizaka. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł, które mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Uczniowie poznali tam historię pięciu głównych rzemiosł, które od wieków były obecne w Żarkach: młynarstwa, szewstwa, bednarstwa, kołodziejstwa i piekarstwa. Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty robienia pizzy pod okiem profesjonalnego kucharza. Każde dziecko miało możliwość formowania własnej pizzy z wybranymi przez siebie składnikami. Wycieczka zakończyła się wspólnym jedzeniem własnoręcznie wykonanej pizzy.