3d na wycieczce w Rybniku.

2023-05-04
Kadr z wycieczki do Rybnika.

27 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 3d byli na wycieczce w Rybniku. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Multikinie. Oglądaliśmy film Pimi z Krainy Tygrysów. Po obejrzeniu filmu rozpoczął się nasz spacer po Rynku w Rybniku. Odwiedziliśmy Miejską Informację Turystyczną „Halo Rybnik” gdzie dowiedzieliśmy się o tym, co ciekawego dzieje się
w naszym mieście. Następnie podziwialiśmy stare kamienice, ich ozdoby. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Ratusz oraz okolice Urzędu Miasta. Tam spotkaliśmy się Burmistrzem Rybnika – Władysławem Weberem. Z ciekawością wysłuchaliśmy tego co miał nam do powiedzenia, oczywiście w gwarze śląskiej. Następnym punktem było odwiedzenie założycieli szkoły muzycznej w Rybniku – Karola i Antoniego Szafranków. Przed powrotem do szkoły postanowiliśmy jeszcze zajrzeć na dworzec kolejowy, było to podsumowanie tematyki związanej z rodzajami transportu lądowego. Wycieczka była udana. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.