Warsztaty zawodoznawcze uczniów klas 8 w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej w Rybniku

2023-04-04
Uczniowie klas ósmych na warsztatach zawodoznawczych w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej

Klasa 8a i klasa 8b w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej

W ostatnim tygodniu marca 2023 roku klasy 8 naszej szkoły miały możliwość uczestniczenia w warsztatach zawodoznawczych, które odbyły się w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej w Rybniku. Na początku uczniowie zostali "pysznie" przyjęci przez opiekuna Warsztatów Gastronomicznych - mieli możliwość skosztowania naleśników. Następnie grupy przeszły do wybranych pracowni m.in.: - pracowni nowej technologii, gdzie uczniowie zapoznali się np. z pracą drukarki 3D oraz wydrukowali mały upominek dla siebie, - pracowni CNC, wyposażonej m.in. we frezarkę narzędziową i stanowisko komputerowe umożliwiające programowanie urządzeń, - hali obróbki skrawaniem - wyposażonej w konwencjonalny sprzęt, - hali budownictwa wyposażonej w sprzęt umożliwiający budowlańcom naukę w zawodzie. Opiekunowie pracowni omówili oraz zaprezentowali działanie poszczególnych maszyn i urządzeń.

Udział w warsztatach z pewnością poszerzył wiedzę uczniów na temat wybranych zawodów oraz pomógł w wyborze dalszej drogi kształcenia.