PRZYRODNICZE WARSZTATY W "ZIELONEJ PRACOWNI" - ŚLADAMI JULIUSZA ROGERA.

2023-03-28

PRZYRODNICZE WARSZTATY W "ZIELONEJPRACOWNI" - ŚLADAMI JULIUSZA ROGERA.

27 marca odbyły się ciekawe warsztaty przyrodnicze dla uczniów klasy czwartej dotyczące Juliusza Rogera - znanego w naszym regionie niemieckiego lekarza i przyrodnika, z zamiłowania entomologa - zajmował się owadami, a w szczególności upodobał sobie śląskie chrząszcze, których odkrył i opisał około 400.Wcześniej wykonane zostały plakaty dotyczące życia i działalności Juliusza Rogera. Uczniowie w czasie warsztatów obejrzeli okazy chrząszczy zatopionych w pleksi, żywych na ekranie i pod mikroskopem. Zadaniem uczniów było odnalezienie cech wspólnych chrząszczy, różnic między nimi. Najbardziej zainteresował ich jeden z największych chrząszczy w Europie - jelonek rogacz. Następnie uczniowie pokolorowali obrazki najczęściej spotykanych chrząszczy. Tu największym powodzeniem cieszyła się nasza biedroneczka, która również jest chrząszczem.