Wycieczka do Żor -klasy 1a i 3d.

2023-03-27
Kadr z wycieczki do Żor.

Dnia 23 marca 2023 roku uczniowie klas 1a i 3d zwiedzili Muzeum Ognia w Żorach, gdzie mieli możliwość własnoręcznie wykonać świeczkę z węzy pszczelej, ozdobić ją, a następnie zabrać do domu na pamiątkę pobytu w muzeum. Uczniowie wzbogacili również swoją wiedzę na temat ognia od czasów prehistorii do współczesności. Poznali metody walki z ogniem, zasady zapobiegania pożarom oraz przybliżona została historią miasta Żor. Dowiedzieli się, że nieprzypadkowo Muzeum Ognia powstało właśnie w Żorach, ponieważ miasto to przez stulecia wielokrotnie było trawione przez rozległe pożary, które kilka razy prawie doszczętnie strawiły miasto. Zwiedzając wystawę, mogli samodzielnie zapalić wirtualny znicz olimpijski, ugasić pożar, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i rozwiązać test wiedzy.
Po warsztatach i zwiedzaniu ekspozycji w Muzeum Ognia opiekunowie z uczniami zrobili spacer po Rynku w Żorach. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z wyprawy.