Dzień Amerykański w naszej szkole. American Day 2022.

2022-11-17
Flaga USA

Dnia 17 listopada 2022 roku nauczyciele języka angielskiego we współpracy z pracownikami  biblioteki szkolnej zorganizowali pierwszy w historii naszej szkoły Dzień Amerykański. Impreza ta została  zrealizowana w ramach innowacji pedagogicznej pt. New Horizons. Celem tego wydarzenia było przybliżenie uczniom życia i kultury mieszkańców Stanów Zjednoczonych, zaprezentowanie wybranych stanów oraz podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację pani Patrycji Rusin o stanach Nowy York, Kalifornia, Nevada i Arizona. Pani Marzena Kuś z kolei zabrała uczestników w podróż na Hawaje, a dokładnie na wyspę Kauai. Uczniowie obejrzeli także tańce hawajskie: hula oraz haka.

Po przerwie uczniowie klasy 4b i klasy 2a pod opieką  pani Ewy Kuli -Fizi oraz pani Martyny Zimny  zaprezentowali spektakl o amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Dzięki temu nasi uczniowie mogli się dowiedzieć, czym jest to święto oraz jakie wydarzenia upamiętnia. Następnie odbył się quiz, podczas którego wszyscy mogli napisać, za co mogą wyrazić wdzięczność.

Kolejnym punktem programu była degustacja hamburgerów oraz innych potraw i smakołyków amerykańskich. Potem nastąpiła gra w Kahoot, dzięki której wszyscy mogli sprawdzić ile zapamiętali z pokazanych prezentacji. Następnie  nagrodzono uczestników quizów oraz konkursu na zabytek lub symbol amerykański.

Miejsce I za Golden Gate Bridge zajęli  Paweł Swaczyna i Antoni Pomykoł z kl. 8a; II miejsce Małgosia Poręba z kl. 8a za Statue of Liberty; III miejsce Ania Poręba z kl. 6a za symbol Hollywood. Wyróżnienia otrzymali: Amelia Grzywna z kl. 6c za napis Las Vegas oraz Filip Popiołek z kl.5b za Kapelusz kowbojski z dolarem.

Przedostatnim punktem programu było wspólne zatańczenie tańca hula, po którym uczestnicy mogli delektować się kolorowymi drinkami prosto z Hawajów.

Ostatnią atrakcją imprezy była sesja zdjęciowa uczestników w stylizowanych amerykańskich  strojach na tle nowojorskiej ulicy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, aktywny udział i wspólną zabawę. Dziękujemy także wszystkim  organizatorom za ogrom pracy włożonej w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.