Wielka Liga Czytelników

2019-03-07

31 stycznia 2019r. w bibliotece szkolnej został przeprowadzony konkurs czytelniczy zamykający pierwszy - szkolny etap. Do konkursu przystąpili uczniowie, którzy od listopada 2018r. aktywnie czytali książki i rozwiązywali testy. Warunkiem przystąpienia do etapu szkolnego było przeczytanie 6 książek, rozwiązanie testów do każdej przeczytanej książki oraz uzyskanie minimum 80 punktów z każdego testu. Udało się. Do tego etapu przystąpiło 16 uczniów z grupy wiekowej I – IV i troje uczniów z grupy starszej. Cieszy nas fakt, że do tej akcji przystąpili również rodzice. Aktywnie czytali ze swoimi dziećmi, szczególnie z uczniami klas młodszych. Można powiedzieć, że była to akcja rodzinnego czytania.

Do II etapu awansowali uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów, powyżej 80. Test, który był rozwiązywany na konkursie szkolnym był do książki pt. „Cukierku, ty łobuzie” Waldemara Cichonia dla grupy młodszej, a dla grupy starszej była to książka pt. . „Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika.
           Należy stwierdzić, że wszyscy uczestnicy, a było ich 19 osób, stanęli na wysokości zadanie. Test napisali fantastycznie, ale do II etapu - powiatowego mogło wejść tylko 3 osoby z każdej grupy. Z grupy młodszej awansowały uczennice: Agata Połniak kl. IIc, Nina Górniak kl. IIc oraz Sonia Piechaczek kl. IVb. Natomiast z grupy starszej awans uzyskali: Natalia Oleś kl. Va, Martyna Świąder kl. VIa i Dawid Gut kl. Via.
             II etap – powiatowy odbył się w Rybniku w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym 28 lutego 2019r. Naszą szkołę reprezentowali wyżej wypisani uczniowie. Rozwiązywali drużynowo test do książek – grupa młodsza „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), a grupa starsza - „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”
            W etapie powiatowym grupa młodsza zajęła I miejsce, a jest to jednocześnie awans do etapu wojewódzkiego, który zostanie przeprowadzony 28 marca tego roku. Grupa starsza zajęła II miejsce w etapie powiatowym. GRATULACJE!

Trzymamy kciuki za dalsze etapy.

Koordynatorzy
M. Owsianko, M. Basista- Krępuszewska, I. Gucwa